Timeshift
Іноді виникають ситуації коли потрібно “відкотити” операційну систему до більш раннього стану.

Ну, скажімо, наставив користувач якихось непотрібних додатків, некоректно щось “забив” в термінал, або ще щось пішло не так. Тоді в самий раз скористатися програмою Timeshift, назву якої можна перекласти, як зсув часу.
Встановити цю програму легко. Набираємо в терміналі Ubuntu sudo apt-get install timeshift
Перед цим корисно буде оновити систему sudo apt-get apdate
і sudo apt-get upgrade
Після того, як програма встановлена потрібно її налатувати. Це теж не складно. В налаштуваннях є такі вкладки, як тип, розташування, розклад, користувачі, фільтри, misc.
В вкладці тип я обрав RSYNC. Там є всього дві опції. Ту, яку я обрав і BTRFS. Якщо у Вас системна файлова система BTRFS то варто обирати її. В мене системна не btrfs, а ext4, отже варіантів немає — тільки RSYNC.
Розташування це в якому місці буде зберігатися інформація, яка буде необхідно для “відкоту” Тобто, скажемо, знімки системи в певні проміжки часу. В мене це sda1 — там розташована система, там і зберігаються дані Timeshift.
Розклад — з якою періодичністю будуть робитися знімки і яка їх кількість буде зберігатися перше ніж старіші знімки будуть видалені. Тут вже кожен може налаштовувати на власний розсуд.
Користувачі, фільтри і misc я не чіпав. Там все за замовчуванням.
Зсув часу я поставив відносно недавно, але він вже кілька разів мене капітально виручив. У деяких дистрибутивах ця програма встановлена вже з коробки. Чомусь в Убунту ця програма за замовчуванням не встановлена, а шкода.
Немає коментарів:
Дописати коментар