Ubuntu
Для мене Ubuntu була першою операційною системою з сімейства Юніксподібних. До неї ж я і повертаюся коли йде щось не так.
Є думка, що в світі біля 3% користувачів персональних комп’ютерів використовують операційну систему Linux. Мало. Серед великих серверів і, навпаки, не дуже інтелектуальних пристроїв на кшталт пральних машин і різних модемів справи дзеркально протилежні. Це ж стосується і мобільних пристроїв: смартфонів і планшетів. Android з цієї родини. В цих сферах з великим відривом панує Лінукс.
На персональні комп’ютери і ноутбуки народ же схильний ставити Windows, Mac і вже третьою за популярністю системою є Linux.
Що ж відбувається в спільноті користувачів найрізноманітніших Лінуксів? А всередині цього строкатого товариства більшість користувачів віддають перевагу Ubuntu.
Ubuntu досягло такої популярності завдяки активному просуванню і направленості до користувача. Сам дистрибутив Ubuntu задумувався, як дистрибутив для простих людей. “Убунту” так і перекладається, як “Людяний” з однієї з африканських мов.
Розробка цього дистрибутиву нерозривно пов’язана з компанією Канонікал. Її засновник, Марк Шаттлворт, був одним з розробників дистрибутиву Debian 90-х роках. В 2004 році, як успішний підприємець, Марк починає фінансувати проект Ubuntu.
Убунту, як похідний від Дебіан дистрибутив, використовує пакети deb. З коробки встановлене графічне середовище GNOME. Дистрибутив, на якому встановлене графічне середовище KDE Plasma називається Kubuntu. Також є дистрибутиви з іншими графічними середовищами, але вони менш популярні, хоча і не менш цікаві.
Убунту підтримує широкий спектр файлових систем. Я експериментував з ext4 і btrfs — система працює стабільно.
Немає коментарів:
Дописати коментар