Kubuntu
Хочу написати про дистрибутив Kubuntu, який зараз встановлений на моєму ноутбуці. Кубунту це, відгалуження від дистрибутиву Ubuntu з тією різницею, що в якості графічного середовища в Kubuntu використовується KDE в той час, як в Убунту GNOME. В свій час Убунту просувала Unity, але потім відмовилася на користь Гнома.
Я був і лишаюся прихильником чистого Убунту, так як його після встановлення майже не потрібно настроювати. Локалізація налаштовується легко, шрифти відображаються коректно. Все ідеально, причому ідеально вже давно. Років з десять я експериментував з KDE, але ця оболонка тоді була не на рівні. Вона була заважкою для мого малопотужного ноутбука, шрифти були якісь невиразні, часто замість літер “і” і “Ї” відображалися якісь прямокутники. Тобто не було, я так розумію, повної підтримки Юнікоду.
І ось, місяць тому, я встановив Kubuntu. Все наладилося! Система працює швидко і без перенавантаження. З шрифтами теж все коректно. Не оболонка а пісня!
Єдине, що з локалізацією довелося повозитися. Ну як повозитися? На рівні корисувача. Ні про які танці з бубном не йдеться. Взяти, приміром,LibreOffice, в якому я друкую ці рядки. Система вже була практично українізована, а от LibreOffice вперто був англійським. Що я зробив. В Кубунту встановлений гарний файловий менеджер Muon Discover, я з нього встановив локалізації, які знайшов. Але українізувалося не повністю. Можливо я щось пропустив. Тоді я з Muon Discover встановив більш звичний Synaptic і вже з нього встановив локалізації, які знайшов. Потім відкрив LibreOffice, в налаштуваннях зайшов в “Параметри” і українська мова вже була доступна. Synaptic звичніший, але то справа смаку.
Ще я додав програму файловий менеджер Nautilus. В ньому не було такої вже нагальної потреби, але через нього можна легко шукати приховані файли. В Кубунту ж з коробки стоїть файловий менеджер Dolphin. Dolphin гарно виконує свої завдання.
Kubuntu за зовнішнім виглядом схожа на Windows і тому хто схоче перейти на Linux з системи від Майкрософт це буде один з найкращих варіантів. Це буде перехід з найпопулярнішої системи на найпопулярнішу, бо Кубунту це, по суті, Убунту. Ubuntu ж це найпопулярніший дистрибутив Лінукса. Можна сказати “за замовчуванням”.
Немає коментарів:
Дописати коментар